+90 224 443 43 93

Sosyal Medyada Biz}

Birlikte Daha Güçlüyüz
Alp Redüktör olarak bizler teknik destek ve hızlı çözümlerle sizlerin yanındayız
* ALP REDÜKTÖR ve MOTOR

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR ve SATIŞ SONRASI HİZMETLER
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Redüktörün garanti kapsamı nedir?
Redüktörler ve motorlu redüktörler elektrik motoru hariç iki yıl garantilidir. Motor garantisi için elektrik motoru üreticisinin garanti belgesini veya kullanım kılavuzunu inceleyiniz. Bu garanti, redüktörün bu kullanım kılavuzunda anlatıldığı şekilde montaj edilmesi ve çalıştırılması ve ürün katalogda belirtilen müsaade edilir sınırların içinde kullanılması halinde geçerlidir.

  • Garanti süresi, garanti belgesinde doldurulan devreye alma tarihinden itibaren başlar ve iki yıl sürer. Devreye alma tarihi, fatura tarihini üç aydan daha uzun bir süre geçiyor ise toplam garanti süresi fatura tarihinden itibaren 27 aydan fazla olamaz.
  • Garanti süresi içerisinde bakım, tamir veya değişim için geçen süre, garanti süresine ilave edilecektir. Bu ek garanti süresi, problemin firmaya iletildiği günden, problemin giderilip ürünün yerinde yeniden devreye alınmasına kadar geçen süredir.
  • Garanti süresi içerisinde ürün, üretim veya montaj hataları nedeni ile arızalanır veya çalışmaz ise, ürün SSH kapsamında ücretsiz olarak tamir ve bakım yapılır.
  • Garanti süresi içerisinde ürün, üretim ve montaj hataları nedeni ile tamir edilemeyecek şekilde arızalanır ise, SSH departmanının “ürünün tamir edilemeyeceğini” belirtir raporuna istinaden, ürün ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilir.
  • Bu garanti, ürünün kendisi dışında, ürünün kullanıldığı müşteri tarafındaki tesis durması, fiziksel veya ruhsal yaralanmalar gibi zararları kapsamaz.
Teslim süresini etkileyen unsurlar nelerdir?
Teslim süresi stok durumu ve özel istekler çerçevesinde değişebilir. Verilen termin pandemi üretim koşulları nedeniyle değişebilmektedir.
En hızlı nasıl iletişim kurabilirim?
0224 443 43 93 numaralı hattımızdan hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Ayrıca info@alpreduktor.com adresinden göndereceğiniz mesajlar en kısa sürede cevaplanacaktır.
Satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?
Alp Redüktör olarak, satışını yapmış olduğumuz Redüktör ve ekipmanların sürekli olarak hizmet verebilmesi amacı ile satış sonrası hizmet, servis, bakım ve onarım konularına büyük bir önem veriyoruz. Servis hizmetlerini ve yedek parça desteğini, hızlı ve kaliteli yaparak, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu desteği sağlıyoruz. Tamir ve bakım hizmet süremiz pandemi üretim koşulları nedeniyle değişkenlik göstermektedir.
Servis faktörü 1'in altında olursa ne olur
Servis faktörü 1’in altında redüktör seçilmemelidir. Böyle bir durumda bize danışınız.

Redüktöre uygulanan testler nelerdir?
Redüktör imalatının her bir aşamasında kontrol ve testler yapılmaktadır:

  • Malzeme tedarik edildikten sonra; malzeme spektral analizi ve metalografik analiz
  • Döküm işleminden sonra; spektral analiz
  • Isıl işlemden sonra: sertlik ve sertlik derinliği ölçümü
  • Dişli ve gövdelerde; 3 boyutlu ölçüm tezgahları ile geometrik ölçümler
  • Son kontrolde; Ses şiddeti ölçümü,redüktör çıkış devri, motor voltaj ve akım kontrolleri.
Dişli kalitesi ne demektir?
Dişlinin gerçek evolvent, helis ve adım değerlerinin DIN3961 de belirlenen teorik değerlerle uyumunu ifade eder. DIN normuna göre 1 den 12 ye kadar dişli kalitesi tanımlanmıştır. 1 en yüksek kalite 12 en düşük kalitedir.

NRW'nin üretmiş olduğu dişliler 6. kalitedir. Yüksek teknolojiye sahip taşlama tezgâhları sayesinde daha iyi kaliteler de üretilebilmektedir.

Redüktör gövdelerinde kullanılan malzemeler nelerdir?
NRW tarafından üretilen redüktör gövdeleri, Dökme demir (Pik(GG20-22-30)) ve Sfero(GGG40-50-60) malzemelerden çeşitli döküm yöntemleri ile üretilmektedir. Alüminyum olan parçalar alüminyum enjeksiyon yöntemi ile üretilmektedir.
Redüktörlerde kullanılan yağlar ve miktarları nelerdir?
NRW tarafından üretilen planet ve sonsuz redüktörlerde sentetik yağ, helisel ve konik dişli redüktörlerde mineral yağ kullanılmaktadır.
ArabicEnglishRussianTurkish